"Vše začalo bednou vakcín přikurtovanou k sedadlu polujezdce motorky, chutí něco změnit a cestou do Ruska", vypráví Hermann Munzel, lékař, a od roku 2016 také nositel řádu za zásluhy Spolkové Republiky Německa.


"Nikdo tehdy netušil, že jsme položili základní kámen velkého mezinárodního projektu. Od prvního humanitárního transportu v roce 2003 je vše podstaně větší: 24 plných kamionů nemocničního vybavení, zdravotnického materiálu, spotřebních věcí a ostatních prostředků které jsme dopravili do pěti rumunských nemocnic, to byl nový rekord."


3. března 2011 byla založena v jihosaském Uslaru organizace "Biker-Brummi-Hilfe (BBH), volně přeloženo jako "Bikeři a truckeři pomáhají". Organizace byla založena spolkem motorkářů - přepravců a jejich kamarádů.


Spolek truckerů a bikerů organizuje od roku 2003 každoroční "Eurotour".
V jejím rámci se shromažďuje vybavení nemocnic, lékařské přístroje a vybavní, částečně také spořební materiál, lékařské a operační oblečení, invalidní vozíky, berle a ostatní materiál. K tomu patří také vybavení pro dětská zařízení, stejně jako starší oblečení.


Kolem spolku se vytvořila velká síť podporovatelů projektu nejen v Německu, ale i po celé Evropě.
U zaměstnanců ale i organizací se poptává možná podpora zdravotním materiálem, vznikla napojení na výrobce a prodejce lékařského materiálu, členové organizace se starají o svoz materiálu do meziskladu v severním Německu.


Odtud je vše dopravováno do nemocnic, zdravotnických a dětských zařízení ve východní a jihovýchodní Evropě.
Konvoj doprovází na některých místech až 120 motorkářů, kteří pak na místě pomáhají vykládat.


"Transport v roce 2018 byl zvláště náročný, přesto nepřestáváme. Po transportu je znovu před transportem".
Znovu se plánuje další konvoj, už máme za sebou návštěvu zařízení, která podpoříme v dalším roce. Vždy je třeba předem zjistit co přesně potřebují.
Ve spolupráci s místními motokluby vyrážíme 28. května až 08. června 2019 do rumunských měst Arad a Resita, poprvé také srbských měst Kraljevo a Pancevo."K tomu všemu je samozřejmě třeba množství finančnách prostředků, ze který se platí transport a pohonné hmoty. Neustále hledáme nové sponzory", dodává Hermann, frontman jedinečné charitativní organizace. 

Více informací o tomto unikátním projektu naleznete na webu motoclubu BBH-spolku:

Domovská stránka "Biker-Brummi-Hilfe"