Pod vedením Johna Rosse, otce myšlenky projektu, vznikla unikátní platforma pro milovníky prašných cest doslova z celé Evropy: Trans Euro Trail, neboli TET.
Komunita nadšených motorkářů z několika států se stará o mapování pokud možno nezpevněných legálních tras přez jednotlivé státy. Ty jsou pak dostupné na jejich webové stránce jako GPS trasy, které jsou komunitou neustále aktualizovány.
Jeden den na holandské TET

Teplý podzim nás láká na neplánovaný výlet Holandskem.Stan, spacák, sandále a párky v konzervě. Co víc je třeba?Vodní kanály, nazývané Grachty, patří k Holandsku a jsou skutečně všude. Tady ale lodě nejezdí ;-)Krásy podzimního lesa ze sedla motocyklu. Legálně ;-)Omezenou rychlost na polní cestě plné děr připisujeme osobitému humoru mistních obyvatel.V jižní části holandské TET jsou pískové cesty, jaké nikdo z nás v Evropě nečekal. Tady má lehká Rally 250 jasně navrch.Metr od nás se prohání, v Holandsku kdo jiný než cyklisté, po asfaltové cestě......a přátelsky nás zdraví.Čtvrtinka je tu jako ryba ve vodě.Ještě je třeba ukázat kdo je v písku rychlejší. A potvrdit že pýcha předchází pád.Pískové cesty TET, i když ne tak hluboké, se klikatí až k hranici s Belgií, kde je její nejoblíbenějí část.
Díky týmu Trans Euro Trail komunity
www.transeurotrail.org

Tobias & Václav