V Driftixu se někdy míhá jedna zpráva za druhou. Jeden hledá kámoše na ježdění, druhý chce zase něco koupit a nebo sdílet zajímavou akci.
Jak to celé funguje a jak si správně nastavit aplikaci tak abych nepropásl zajímavé zprávy a přitom mě neotravovaly nezajímavé notifikace?  Tady je pár tipů.

Nastavení zpráv

Nastvení Space Driftix 1

Pod ikonkou ozubeného kola najdeš nastavení zpráv a notifikací.

Nastavení Space Driftix 2

Dohled

Nastavení dohledu určuje, v jakém okruhu od tvé aktuální pozice uvidíš zprávy od ostatních motorkářů. Také notifikace jsou omezeny vzdáleností dohledu.
Jezdíš například na mopedu a chceš vidět pouze zprávy z tvého blízkého okolí? Stačí omezit dohled zpráv na 20km.

Třídy zpráv

Tady můžeš aktivovat nebo deaktivovat druhy zpráv, které tě zajímají. Deaktivoval jsi nějakou skupinu zpráv? Pak nebudeš dostávat ani notifikace o zprávách tohoto druhu.
Vyjímkou jsou permanentně aktivované zprávy Pomoc v nouzi. Díky tomu ti neuteče žádná žádost o pomoc kolegy motorkáře v okolí. Motorkáři si přece pomáhají, bez vyjímky.

Zprávy z mé aktuální země

Zde můžeš nastavit, zda uvidíš zprávy od motorkářů za hranicemi (a budeš dostávat i notifikace) a nebo jenom z tvé aktuální země. A vidět třeba jaké zajímavé motorkářské silnice mají kolegové za hranicemi určitě stojí za to. ;-)

Které notifikace odesílá Driftix ihned po založení zprávy?

Ve dvou případech tě Driftix okamžitě upozorní na nové zprávy:
- Když hledá motokář v tvém dohledu parťáka na ježdění (a ty máš tyto zprávy aktivovány). Na společnou vyjížďku tak můžete vyrazit okamžitě.
- Pokud někdo požádá o pomoc v nouzi v tvém dohledu. Pomoc v nouzi má v Driftixu nejvyšší prioritu.

Denní souhrné notifikace

U těch méně důležitých zpráv, jako například nová zajímavá místa v tvém okolí a nebo nové motoakce, ti Driftix zašle jednou denně info o novinkách v tvém okolí. Ale pouze pokud jsi je ještě neviděl.
Zasílání upozornění na novinky můžeš deaktivovat v menu Nastavení -> Zasílat denní souhrné notifikace.

Nastavení Space Driftix 3

Nastavení Space Driftix 4

Máš problémy s notifikacemi u Android telefonu?

Telefony některých výrobců, a to i zvučných jmen, používají v rámci šetření spotřeby energie automatické šetřiče energie a po nějaké době nevyužívání aplikace "uspí" její procesy. A s nimi bohužel i její notifikace.
Uživatel pak nedostává notifikace a nebo jsou doručeny se zpožděním. Co dělat?

Otevři nastavení tvého telefonu, najdi Aplikace a jejich nastavení a vyber Driftix. V nastaveních Driftixu najdi správu energie pro tuto aplikaci a deaktivuj všechny automatické spořiče, popřípadě uděl Driftixu vyjímku ve spořeních energie. Je třeba v nastaveních trochu hledat, každý telefon používá svá označení, tvá snaha se ale vyplatí. Odměnou ti bude spolehlivé doručování notifikací i na tomto telefonu ;-) 
Toto funguje nejen u Driftixu, ale i u jiných aplikací.


Hodně zábavy s Driftixem  ;-)

Gallery

Nastvení Space Driftix 1 Nastavení Space Driftix 2 Nastavení Space Driftix 3 Nastavení Space Driftix 4